Šiauliuose pirmąkart vyko tarptautinis robotikos konkursas „Saulės robotų mūšis 2018“

    Šį šeštadienį, balandžio 7 dieną, didžiulis robotikos entuziastų būrys iš visos Lietuvos ir Latvijos atvyko į Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Šiaulių robotikos klubo pirmąkart Šiauliuose suorganizuotą tarptautinį robotikos konkursą „Saulės robotų mūšis 2018“. Džiugu, kad šiose varžybose kovėsi net 144 robotai. Robotų kūrėjai (komandos) atvyko iš Rygos robotikos mokyklos, Preili robotikos klubo, Liepajos, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kretingos, Kupiškio, Pakruojo miesto ir rajono, Rozalimo, Radviliškio rajono ir iš kitų Lietuvos miestų bei miestelių.

    Visą dieną vyko įnirtingos kovos 8 rungtyse: Folkrace, Freestyle, Lego linijos sekimo, Linijos sekimo, Linijos sekimo turbo, Lego sumo, Mini sumo (mokinių kategorija), Mini sumo (suaugusiųjų kategorija). Kasmet renginio dalyviai stebina savo išmone. Šįmet didžiausio žiūrovų dėmesio sulaukė Freestyle robotai. Komisijos nariai ilgai diskutavo, kol išrinko patį šauniausią robotą vardu „Nesakysiu“. Panevėžio technologijų mokymo centro ugdytinis Povilas Urbonavičius – jo autorius – sukūrė pirštinę-robotą, gebančią žmogaus ranka valdyti mašiną. Visų širdis pavergė ir antrąją vietą šioje rungtyje iškovojo jauniausių robotų kūrėjų iš Kupiškio Eriko, Antano, Kornelijos ir Ugnės sukurtas „Sukutis“. „Šis robotas skirtas sesėms šokinėti per virvelę“, – taip nuoširdžiai savo robotą pristatė ir jo veikimo principą demonstravo jaunieji robotikos entuziastai. Trečioji vieta atiteko Šiaulių Dainų progimnazijos ugdytinei Kristinai Kaupaitei, sukonstravusiai „Tiltą su mašina“ iš K`NEX robotikos rinkinio-konstruktoriaus detalių. Kristina ne tik pademonstravo „Tilto su mašina“ veikimą, bet ir parašė programą mažajam humanoidui „Edbot“ robotukui bei su juo kartu linksmai ir išradingai pristatė savo kurto roboto veikimą.

      „Saulės robotų mūšis“ „Saulėtekio“ gimnazijoje organizuojamas jau trečius metus iš eilės. Tik iki šiol jis buvo respublikinio lygmens. Kadangi šiais metais šis konkursas tapo tarptautinis, tai jame atsirado naujų rungčių. Viena jų – Folkrace rungtis. Lietuvaičiai šioje rungtyje dar yra naujokai, todėl visus prizus susišlavė Folkrace rungties favoritai – latviai. Matiss Buks (Preili robotikos klubas) su savo kurtais robotais „Morics4“, „Morics5“ ir „Morics6“ iškovojo visas tris prizines vietas ir nepaliko jokių vilčių laimėti nei savo klubo kolegoms, nei kitiems dalyviams.

      Džiugu, kad kasmet vis daugiau merginų dalyvauja robotikos varžybose. Lego linijos sekimo rungtyje pirmoji vieta atiteko Monikai Bajelytei (Pakruojis) ir jos robotui „Žemietė“, antroji – Akvilei Ušinskaitei (Pakruojo raj., Balsiai) su robotu „ZigZag“, trečioji – Matui Šimanskui (Pakruojis) su robotu „Fastbot“.

     Linijos sekimo rungtyje pirmąją vietą iškovojo J. Janonio gimnazijos ugdytinis Deimantas Norvilis, antrąją – Lauris Šmeiksts (Preili robotikos klubas), trečiąją – Eduards Lipiniks (Preili robotikos klubas).

    Tradiciškai Linijos sekimo Turbo (profesionalų) rungtyje triumfavo „Saulėtekio“ gimnazija. Gimnazistas Mantas Valentinas šioje rungtyje iškovojo pirmąją ir antrąją vietas, abiturientas Paulius Balčiūnas – trečiąją vietą.

    Lego sumo rungtyje pirmoji vieta atiteko Benui Čeilitikai iš Pakruojo rajono, antroji  – Adomui Chlebinskui iš Vilniaus, trečioji – „Romuvos“ progimnazijos ugdytiniui Raigardui Gečui.

    Mini sumo rungties dalyviai šįmet registravosi į du pogrupius – mokinių ir suaugusiųjų. Mini sumo mokinių kategorijos rungtyje pirmąją vietą iškovojo Lauris Šmeiksts (Preili robotikos klubas), antrąją – Žygimantas Gedgaudas (Klaipėdos universiteto robotikos klubas), trečiąją – Lukas Virganavičius (Šiaulių jaunųjų technikų centras). Mini sumo suaugusiųjų kategorijos rungtyje pirmoji vieta atiteko Neilui Antanavičiui iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos, antroji – Armands Upenieks iš Rygos robotikos mokyklos, trečioji – Matiss Buks iš Preili robotikos klubo. 

    Į renginį susirinkę robotikos entuziastai nenusiminė: jei ir nepavyko laimėti vertingo prizo, nuotaiką kėlė įteiktas dalyvio medalis. Juk visada svarbi galimybė pabūti tarp bendraminčių, pasidalinti savo idėjomis ir pasisemti naujų. Tad ne veltui po šilto, emocingo atsisveikinimo dalyviai nuoširdžiai prašė kitais metais vėl organizuoti tarptautinį „Saulės robotų mūšį“, tik jau 2019!

Daugiau renginio nuotraukų: https://www.facebook.com/roboklubas/?rc=p

    Rėmėjai:

  • Aidas Šetikas, Salda UAB vykdomasis direktorius;
  • MB „Discus Solis“, Vėtrungės g. 11, Šiauliai, vadovas – Saulius Šimkus;
  • UAB „Lemona“, Gegužių g. 30, Šiauliai, vadovas Rolandas Gasickas;
  • MB „Eltechnika“, www.anodas.lt, direktorius Artūr  Kadzevič;
  • Klubas „Saulės raiteliai“ ;
  • UAB „Eurobiuras“, S. Daukanto g. 4, Šiauliai, Šiaulių padalinio pardavimų vadovė Snieguolė Veitienė;
  • UAB „Nuotykių parkas“, Tilžės g. 68, Šiauliai, fuga.lt, vadovas Aleksandras Bielyj;
  • UAB „Maistinė“, Išradėjų gatvė 15, Šiauliai;

 

Organizatoriai:

  • Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė;
  • Šiaulių robotikos klubas: Nerijus Ramanauskas, Ričardas Gečas, Renatas Montvilas, Aistis Gustas, Marius Sketerskas, Saulius Šimkus.

 

Šiaulių robotikos klubo prezidentė Jūratė Kaščiuškienė

 

 

Užregistruotų robotų sąrašas

 Varžybų prizininkai ->>

Rezultatų peržiūra

Rungtis

Web puslapis

Linijos sekimas / Line following 

 Kvalifikacija.    Finalas

Linijos sekimas Turbo/ Line following Turbo

 KvalifikacijaFinalas

LEGO linijos sekimas / LEGO line following

 Kvalifikacija    Finalas

Mini sumo mokiniai / Mini sumo pupils

 Grupių varžybos ir finalas

Mini sumo suaugusieji / Mini sumo adults

Grupių varžybos ir finalas

LEGO sumo

Grupių varžybos ir finalas

Folk Race

Grupių varžybos ir finalas

Tiesioginė renginio transliacija >>>