Gruodžio 4-5 dienomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ komanda kartu su Šiaulių robotikos klubu, Jaunųjų technikų centru bei VšĮ Išmaniosios mokyklos mokiniais dalyvavome tarptautinėse robotų varžybose Estijoje „Robotex 2015“. Tai didžiausios robotų varžybos Europoje, kuriose varžėsi per 600 robotų. Dalyvius iškilmingai pasveikino Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas. Per dvi dienas šis renginys  sulaukė daugiau nei 15 000 žiūrovų.

    „Saulėtekio“ gimnazijos komanda dalyvavo mini sumo ir linijos sekimo rungtyse. Linijos sekimo rungtyje iš viso rungėsi net 80 robotų. Į antrąjį šios rungties etapą pateko 24 greičiausi robotai, iš jų – trys „Saulėtekio“ gimnazijos komandos robotai. Finaliniame rungties etape mūsų gimnazijos robotikos būrelio vadovas Ričardas Gečas, sukūręs robotą RRRL, iškovojo trečiąją vietą. Šiaulių robotikos klubo vadovas Nerijus Ramanauskas su savo robotu TGMF-2 užėmė ketvirtąją vietą. „Saulėtekio“ gimnazistė Aistė Čečkauskaitė linijos sekimo rungtyje su kitais mokiniais dalijosi 5-8 vietomis, o komandos draugas Mindaugas Mikalauskas – 9-16 vietomis.

    Taip pat dalyvavome mini sumo rungtyje, kurioje susitikome su Europos mini sumo robotų konstravimo lyderiais Donatu Srėbaliumi bei Oleg Lyan. Nebuvome silpniausi, bet į finalinį etapą nepatekome. Tačiau pabendravę su geriausiais robotų kūrėjais pasisėmėme naujų idėjų savo robotams tobulinti.

    Šio įspūdingo renginio metu turėjome puikią galimybę pamatyti įvairių technologijų parodas. Stebėjomės varžybų salėje važinėjusiu žmogaus ūgio robotu. Rankose laikėme profesionalaus filmavimo drono valdymo pultą. Iš Talino parsivežėme tik gerų įspūdžių ir daug žinių bei minčių naujiems projektams.