Šiuolaikinį žmogų, ypač jauną, sudominti nelengva. Tačiau šiandien robotika yra ta sritis, kuri traukia visų dėmesį ir skatina save išbandyti. Kad robotika turi ateitį, o Šiauliuose gyvena daug šios srities entuziastų, sugebančių sukurtiems robotams įkvėpti gyvybę, patvirtino Šiaulių regione pirmą kartą surengtas „Saulės robotų mūšis“, skirtas Saulės mūšio datai paminėti.

    Gražią ir prasmingą ,,Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio ,,SquareRobo“ komandos idėją palaikė net 48 robotų kūrėjai, balandžio 2 d. į gimnazijoje organizuojamas varžybas atvykę iš Šiaulių „Romuvos“, J. Janonio gimnazijų, „Romuvos“, „Rasos“, Juventos progimnazijų, Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos, Šiaulių Jaunųjų technikų centro, VšĮ „Išmaniosios mokyklos“, Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos, Šiaulių universiteto, Kauno technologijos universiteto Technologijų mokymo centro ir kitur. Mažuosius dalyvius atlydėjo rūpestingi tėveliai ir net seneliai, paskatinę atžalas domėtis robotų kūrimu ir patys įsitraukę į šią veiklą. Jauniausiam dalyviui buvo 7 metai, vyriausiam – 38 metai.

    Šventinio renginio metu „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė džiaugėsi tais mokytojais, kurie savo gyvenimą sieja su technikos progresu ir savo pomėgiu užkrečia ugdytinius. Renginio idėją palaikė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir sveikindamas susirinkusiuosius didžiavosi, kad gimtasis miestas gyvena pasaulio ritmu, domisi perspektyvia inžinerija, o vieši robotikos entuziastų susitikimai skatina dalintis įgyta patirtimi ir tobulėti. Pasak A. Visocko, robotai žmogaus nepakeis, bet žmogus, besidomintis robotais, keičiasi – jis tampa daug protingesnis. Susirinkusius į varžybas taip pat sveikino ir sėkmės jose linkėjo LR Seimo narys Arvydas Mockus ir LR Seimo nario Valerijaus Simulik padėjėja Reda Petrilionienė. Varžybų iniciatorius „Saulėtekio“ gimnazijos informacinių technologijų mokytojas, robotikos būrelio vadovas Ričardas Gečas supažindino su kovos taisyklėmis, kurios galioja ir tarptautinėse robotų varžybose. Svarbiausia turėti savo robotą ir parodyti jo išskirtinius gebėjimus. Renginio dalyviai varžėsi penkiose skirtingose rungtyse. Džiugu, kad greta Lego linijos sekimo, Linijos sekimo, Lego sumo ir Mini sumo rungčių atsirado nauja Freestyle robotų rungtis. Robotų ringe vyko karštos, nuožmios kovos. Juk dėl planšetinio kompiuterio ar dujinio lituoklio verta pakovoti. Prizais pasirūpino LR Seimo nariai Valerijus Simulik, Arvydas Mockus, kalvis Albertas Martinaitis, „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės narys Saulius Šimkus (MB „Discus Solis“), UAB „Milgreta“, UAB „Eurobiuras“, UAB „Heliopolis“, informaciniai rėmėjai – VšĮ „Šiauliai plius“. Visi dalyviai buvo pastebėti: jei nepavyko laimėti prizo, nuotaiką kėlė įteikta atminimo dovanėlė. Belieka tikėtis, kad kitais metais dar labiau patobulėję robotai vėl susikaus ringe.